- Komerční sdělení-udalosti

7 pokladů pro milovníky italské kuchyně

Přímořská kuchyně je velmi rozmanitá a rozšířená. Vybrali jsme...

Co vše brát v úvahu při psaní recenze služby

Pokud si přejete, aby vaše zkušenost s určitou službou byla...

Jin a jang je symbolem hledání

Chybí vám v životě radost, hojnost, láska a štěstí?...

Přírodní, bio či klinicky testovaný: Víte, co znamenají tato označení

To, jaké vlastnosti má váš oblíbený kosmetický produkt, možná...

Zde je šest způsobů, jak na to

Pokud budou vaše oslavy příchodu nového roku probíhat v...

Zlaté globusy se zahalily do černé

Téměř všichni do jednoho přišli v černé jak na pohřeb a ač to nebylo připraveno, drželi se neoficiálního scénáře – zachovat tón vážnosti jak vzezřením, tak i neoficiálním tématem večera – protestem proti sexuálnímu obtěžování.

Zlaté globusy se obyčejně nesou v uvolněném duchu plném vtipkování, letos však dostal moderátor Seth Meyers nelehký úkol, a to udržet tón humoru na únosné míře, která by neurazila přítomné oběti.

Několik hereček už před galavečerem avizovalo, že oblečením tmavých barev chce vyjádřit solidaritu s kolegyněmi, které se staly oběťmi nejen Harveyho Weinsteina, ale i dalších více či méně známých jmen. Přidala se k nim i většina přítomných mužů.

Například herečka Holly Hunterová společnou iniciativu vyjádřila slovy: „Myslím si, že existuje síla, kterou lidé mohou dosáhnout pouze tím, že budou létat ve formaci, že budou spolu a budou jednat jednotně.“

  1. ročník Golden Globes Awards se tak nesl v atmosféře, která udávala tón již poslední podzim a zřejmě se jí nevyhnou ani další udělování cen, kterých jsou Globusy pouze předzvěstí.

Už nikdy Me, too
Podium během galavečera ovládly svými děkovnými přednesy ženské herečky. Ocenění si odnesli například Nicole Kidmanová, která zvítězila v kategorii nejlepší herečka v minisérii nebo TV filmu, Elizabeth Mossová za roli v dramatickém seriálu Služebníččin příběh, který se stal i nejlepším dramatickým příběhem, či režisérská debutantka Greta.

Moderátorka, herečka a producentka Oprah Winfreyová, obdržela Cenu Cecila B. DeMilla, kterou udělují za celoživotní přínos v oblasti filmu. Její následný projev patřil jednoznačně k památným vrcholům večera, který nenechal chladným nikoho z přítomných. Mimo jiné z jejích úst zaznělo:

„Chci, aby všechny dívky, které se tady a teď dívají, věděly, že přichází nový den. A když konečně přijde, bude to proto, že mnoho úžasných žen, z nichž několik jsou dnes tady přímo v místnosti, a několik fenomenálních mužů bojují za to, aby nás přivedli do světa, ve kterém už nikdo nebude znovu muset říct ‚Me too‘.“

- Komerční sdělení-udalosti