- Komerční sdělení-udalosti

7 pokladů pro milovníky italské kuchyně

Přímořská kuchyně je velmi rozmanitá a rozšířená. Vybrali jsme...

Co vše brát v úvahu při psaní recenze služby

Pokud si přejete, aby vaše zkušenost s určitou službou byla...

Jin a jang je symbolem hledání

Chybí vám v životě radost, hojnost, láska a štěstí?...

Přírodní, bio či klinicky testovaný: Víte, co znamenají tato označení

To, jaké vlastnosti má váš oblíbený kosmetický produkt, možná...

Zde je šest způsobů, jak na to

Pokud budou vaše oslavy příchodu nového roku probíhat v...

Bezpečí nemovitosti nade vše!? Nepodceňte výběr dveří

Jedním ze základních kamenů pro bezpečnost vaší nemovitosti představují dveře. Znáte kritéria, která by měla ideální bezpečnostní dveře splňovat?

Nejdůležitější tajemství dveří je skryto uvnitř dveří. Je to dvouplášťová ocelová konstrukce a uvnitř skrytý speciální bezpečnostní rozvorový mechanismus s příčnými a podélnými ocelovými výztuhami as tepelně-zvukovou-protipožární výplní.

Kolik certifikátů by měly mít bezpečnostní dveře rodinného domu nebo bytu? A jaké? Který certifikát je nejdůležitější?
Odolnost proti vloupání

Bezpečnostní dveře mají různé certifikované vlastnosti. Nejdůležitější je odolnost proti vloupání, zkoušenou podle norem EN 1627-1630. Je to vlastnost dveří odolávat pokusu o násilný vstup do chráněného prostoru použitím fyzické síly as pomocí nářadí. Výrobce bezpečnostních dveří, společnost Sherlock s.r.o. doporučuje dveře s odolností proti vloupání minimálně ve 3. bezpečnostní třídě.

Životnost – Jaké dveře nás přežijí?
Některé modely vydrží celou generaci, například modely SHERLOCK mají úroveň životnosti samouzavírání až C5 – čili 200 tisíc a více otevření/zavření. To je nejvyšší možná třída životnosti. Dveře jsou prakticky na celou generaci.

Neprůzvučnost
Velmi podstatnou vlastností bezpečnostních dveří je neprůzvučnost – schopnost nepropustit skrz dveře hluk. Kvalitní bezpečnostní dveře se postarají o to, abyste neslyšeli každou ostřejší výměnu názorů. Platí, že čím vyšší hodnota decibelů, tím méně hluku. Například model dveří Excelent F730/4 má certifikovanou neprůzvučnost až 43 decibelů, což je nejvyšší neprůzvučnost, jakou lze nemovitosti dopřát.

Ochrana soukromí před ohněm
Tepelněizolační schopnosti dveří pomohou ušetřit výdaje za teplo. V případě požáru dokážou jistou dobu – od půl hodiny do hodiny v závislosti na konkrétním výrobku – odolávat ohni a tepelnému záření.

Bezpečnost není třeba podcenit
Lidé nejčastěji dělají chybu, když se rozhodují podle toho, co vidí: podle designu dveří, počtu jistících bodů a podle ceny. Pozor, není důležitý počet jistících bodů, ani uchycení pantů, ani tloušťka dveří! Důležité je, zda dveře zastaví zloděje, proto rozhoduje bezpečnostní třída dveří. Jistící bod do podlahy neovlivní ještě větší zabezpečení.

Mnoho lidí si už koupilo podezřele levné „bezpečnostní dveře“, ale pak byli vykradení. Falešné bezpečnostní dveře mohou být překonány již za 20 sekund. Např. v Michalovcích zloděj otevřel falešné bezpečnostní dveře bez poškození az bytu ukradl věci v hodnotě více než 40 tisíc Eur. Při koupi bezpečnostních dveří je podstatné, zda dokáží odolat zloději. Proto nejdůležitější údaj je bezpečnostní třída dveří.
Další vlastností je neprůzvučnost dveří, minimálně 37 decibelů nebo 42 decibelů. Dát pozor, zda není rozdíl mezi dodanými dveřmi a dveřmi z nabídky s naslibovanými vlastnostmi. Na cenové nabídce, dodacím listu, výrobním štítku a na certifikátech by měly být uvedeny stejné vlastnosti. Je třeba si zkontrolovat, zda dveře mají těsnění a protipožární pásku. Ověřit si na certifikátu protipožární odolnost. Pokud si koupíte „pravé“ certifikované bezpečnostní dveře a montáž provede odborník proškolený výrobcem, ušetříte nejen dvojitou výměnu dveří, ale máte kvalitní dveře na celou generaci.
Cena bezpečnostních dveří závisí na tom, jaký typ dveří si chceme pořídit, jakou povrchovou úpravu zvolíme, zda jaké doplňky si vybere. Nejčastěji se cena dveří skládá z těchto položek: dveřní křídlo, příslušná zárubeň, bezpečnostní kování, bezpečnostní vložka, panoramatický průzorník, montáž a demontáž.

- Komerční sdělení-udalosti